Lasteaias töötab tugiõpetaja, kes toetab laste kooliks ettevalmistust ning arendab laste õpioskusi ning tunnetustegevust.

  • uurib ja selgitab välja lisaabi vajavad lapsed
  • viib lastega regulaarselt läbi õpiabitunde 1-2 korda nädalas
  • toetab laste lugema ja kirjutama õppimist.
  • arendab lapse õpioskusi ja tunnetustegevust: taju, tähelepanu, mälu, mõtlemist

 

Koostööpartner: Pärnumaa Rajaleidja keskus (aadress: Metsa 1, 80010 Pärnu; telefon: 5886 0710; e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;)

 http://rajaleidja.ee/parnumaa/

pakub lõimituna karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ehk eripedagoogilist, logopeedilist, sotsiaalpedagoogilist, psühholoogilist ja karjäärialast nõustamist ning karjääriinfo vahendamist. Samuti viiakse keskuses läbi ka maakonna nõustamiskomisjonide tööd.

Õppenõustamine aitab lapsi, lapsevanemaid ja lastega töötavaid inimesi lapse võimete ning arenguvõimaluste väljaselgitamisel ning õppimise ja käitumisega seotud probleemide ennetamisel ning lahendamisel.

Eripedagoog selgitab välja lapse vajadused ja õpitaseme ning nõustab täiskasvanut lapse arendamiseks ja toimetuleku toetamiseks vajalike tugiteenuste, võimetekohase õppekava ja -vormi ning õpikeskkonna võimaluste leidmiseks.

Logopeed selgitab välja lapse kõnearengu taseme ja kommunikatsioonioskuse ning nõustab täiskasvanut lapse arendamise võimaluste leidmiseks.

Psühholoog selgitab välja lapse vajadused, arengutingimused ja lapse toetamise võimalused ning nõustab täiskasvanut lapse arengu-, suhtlemis- ja käitumisprobleemide lahendamiseks.

Sotsiaalpedagoog selgitab välja lapse toimetulekut mõjutavad tegurid ning nõustab täiskasvanut lapse heaolu tagamise ning toimetulekuraskuste ennetamiseks ja lahendamiseks.

 

 

 

 

© 2017 Kastani lasteaed | Kastani 3 | Pärnu | 80020